طراحی سایت به زبان ساده (قسمت اول)

در مورد مفاهیمی که تو ساختن یک سایت استفاده میشه میخوام توضیح بدم.
ابتدایی ترین و اصلی ترین موجودیت ها یک سایت ساختاری که نمایش میده محتوا رو که مبتنی بر دو عنصر اچ تی ام ال و css.
اچ تی ام ال(html) یک زبان نشانه گذاری استاندار است که برای ساخت اسکلت سایت ازش استفاده میکنیم اینکه میگن استاندارد یعنی چی؟
ببینید یعنی یه سری اصولی که همه برنامه نویسای طراح سایت از اون پیروی میکنند و مرور گر هایی که قرار است سایت به ما نشون بدن و وب سرور هایی که قرار سایت روی اون ها قرار بگیره طبق این اصول این زبان ساخته میشن پس یه سری قوانین هست که کل مردم جهان پذیرفتنش.
نشانه گذاری ام که همون طور از اسمش معلومه یعنی برای نشون دادن ازش استفاده میشه که می تونه محتوا(متن و عکس و فیلم و نمودار و …) باشه یا هر چیزی که نیاز به نمایش داره و میشه نمایش داد!
برای روح بخشیدن به این اسکلت از زبان سی اس اس (css)استفاده می شود سی اس اس چیکار میکنه ؟
ما زمانی که با اچ تی ام ال قالب سایت رو ایجاد میکنیم یک سری المان های (که هر المان معمولا در قالب یک تگ tag معنا پیدا میکنه )رو که تو زبان اچ تی ام ال هست رو در کنار هم میچینیم، خب حالا css میاد اولا خود این المان ها رو هر کدوم رو بصورت جدا تغییراتی که ما میخواهیم روشون اعمال میکنه یعنی از اندازه و رنگ بگیر تا حتی دادن انیمیشن ها (که این قابلیت بعد ها اضافه شد)دوما رابطه هر المان رو با المان کناریش یا المان والدش تعریف میکنه.
خب تا اینجا کمی در مورد این دو بزرگوار صحبت شد که اصلا بفهمیم سایت هایی رو که میبینم با چه چیزی طراحی میکنند
در قسمت های بعدی در مورد هر کدوم از این دو مولفه، در طراحی سایت و همچنین مولفه های دیگه با توجه به تجربه خودم تو طراحی سایت هستش رو بیان میکنم با ما همراه باشیم.

local_offerevent_note اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۷

account_box ali kaviani


local_offer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *